Kategorie

Nejprodávanější

Novinky

FOMEI 10X42 DCF LEADER PRO ED FMC, DALEKOHLED

Výrobce:
Fomei

OY1862

Nový produkt

Dalekohled DCF konstrukce pro náročné uživatele, patřící do kategorie High Resolution. Polycarbonové tělo zabezpečuje vysokou pevnost, plnění suchým dusíkem...

Další podrobnosti

Limited special offer

7 590 Kč

7 990 Kč

-5%

- +

Výrobce: Fomei

 
Více informací
Popis
Dalekohled LEADER PRO ED je určen pro náročné uživatele a profesionály. ED technologie + povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světlenost optiky Leader umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonu, které je velmi pevné, ale hmotnost má nižší než hliník. Dalekohled ostří již od 2m!

Dalekohled má v centrálním ostření zabudované intergrované ovládání dioptrického nastavení (viz obrázek).

Krytky dalekohledu jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Dalekohled je plněn suchým dusíkem, to zabezpečuje jeho voděodolnost i prachuvzdornost. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní rosení dalekohledu. Dalekohled je opatřen masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.

Co je ED (Extra-low dispersion) technologie?
V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. Někteří výrobci (nyní i FOMEI) využívají při konstrukci objektivů materiálů s extrémně malou disperzí (ED skla), tj. závislostí indexu lomu na vlnové délce. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají nové dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED.
 
PARAMETRY ZBOŽI
Zvětšení:10x
Průměr objektivu:42 mm
Zorný úhel:6,5 °
Zorné pole v 1000m:114 m
Minimální ostřicí vzdálenost:2 m
Relativní světelnost:17,6
Optický výstup:4,1 mm
Sklo hranolu:BaK4
Úprava čoček:FMC- ED PRO
Dioptrická korekce:±3 dpt
Stativový závit:ano / yes
Šířka:130 mm
Délka:150 mm
Hmotnost:775 g

Napište recenzi

FOMEI 10X42 DCF LEADER PRO ED FMC, DALEKOHLED

Dalekohled DCF konstrukce pro náročné uživatele, patřící do kategorie High Resolution. Polycarbonové tělo zabezpečuje vysokou pevnost, plnění suchým dusíkem...

Napište recenzi

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

FOMEI 10X26 DC DALEKOHLED

1 131 Kč 1 190 Kč -5%

Menu